چگونه از ظروف سراميكى مراقبت كنيم

0

۱- در هنگام استفاده از ظروف سراميكى، تنها از ابزارهاى چوبى، سيليكونى يا نايلونى استفاده كتيد. ابزارهاى فلزى باعث ايجاد خش و خراش روى ظرف ميشوند.

۲ – ظروف سراميكى را جدا از طروف ديگر نگهدارى كنيد ( مخصوصا بقيه ظروف سراميكى). ظروف ديگر را داخل ظرف سراميكى قرار ندهيد. تماس مستقيم سراميك با سراميك به ظرف شما آسيب ميزند. اين تماس ممكن است باعث ايجاد خط و خش در ظرف شما شود.

۳ – قبل از اولين استفاده ظرف را با آب گرم بشوييد و با حوله به خوبى خشك كنيد سپس يك دستمال كاغذى را به روغن آغشته كرده و سطح داخلى تابه يا قابلمه را با آن چرب نماييد.

٤- پيش از شروع پخت و پز ، پوشش داخلى را به آرامى چرب كنيد. هر زمان كه قصد آشپزى داريد به غير از مواردى كه مواد غذايى چربى بالايى دارند، ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. چرب كردن تمام سطوح داخلى تابه پيش از شروع پخت و پز عمر تابه شما را افزايش ميدهد.

٥- با خرارت كم يا ملايم آشپزى كنيد. ظروف سراميكى حرارت را به خوبى حفظ ميكنند، به همين علت نياز نيست تا از شعله زياد براى پخت مواد استفاده كنيد.
استفاده از شعله ملايم به سالم ماندن ظرف كمك ميكند در عوض حرارت بالا موجب چسبيدن غذا به سطح سراميك ميشود كه اين امر موجب تغيير رنگ سطح و آسيب ديدن آن خواهد شد.

٦- براى پاك كردن مواد غذايى و چربى باقى مانده در ظرف ، پس از طبخ غذا ظرف را با آب گرم بشوييد. از شستن تابه يا قابلمه داغ اجتناب كنيد. اين كار به لايه داخلى آسيب ميرساند. هرگز تابه خالى را روى شعله قرار ندهيد.

این دستور آشپزی هم میتونه براتون جالب باشه >>>  کرم موز

٧- ظروف سراميكى خود را با آب گرم و اسفنج تميز كنيد. بهتر است مايع ظرفشويى فقط در مواردى استفاده كنيد كه روى ظرف لكه وجود دارد. و پيش از گذاشتن ظرف در كابينت حتما آنرا خشك كنيد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.