مرغ با آلوچه

0

 

خوراك مرغ با آلوچه طعمى ملس و لذيذ دارد كه هم به تنهايى و هم با پلوى زعفرانى سرو ميشود. اميدوارم اين مرغ خوشمزه را كه يكى از روشهاى سنتى طبخ مرغ است ، درست كنيد و از خوردن آن لذت ببريد.

مواد لازم:
مرغ ١كيلو( ران و سينه مرغ)
آلوچه برقانى يا مشهدى ١٠الى١٥عدد
پياز درشت ١عدد
هويج ٧٠٠گرم
نمك نصف قاشق چ
شكر ٥ ق غ
زعفران دم كرده به ميزان لازم
چوب دارچين ٣ تكه كوچك
دانه هل ٥ عدد
كره ٥٠ گرم
آبليمو ترش تازه ١/٣ پيمانه

طرز تهيه مرغ با آلوچه :
پياز را رنده كرده و كف ظرف بريزيد تكه هاى مرغ را روى پياز بچينيد و مقدار خيلى كمى نمك روى آن بپاشيد. مقدار نمك در اين غذا ١/٣ ميزان معمولى ميباشد . درب ظرف را ببنديد و شعله را كاملا كم كنيد تا مرغها آب بياندازد سپس آلوچه هايى كه شسته و خيس كرده ايد به همراه چوب دارچين و دانه هاى هل را نيز به ظرف اضافه كنيد.
طعم خوب اين عذا در صورتى است كه مرغ با حرارت ملايم و بدون آب پخته شود . محلول زعفران را روى همه قسمتهاى مرغ بريزيد و زمان دهيد تا كاملا پخته شود در انتها شكر را روى غذا بپاشيد و آب ليمو ترش را اضافه كرده و بعد از يكى دو جوش از روى حرارت برداريد . اين غذا بعد از طبخ نبايد بيش از يك استكان آب داشته باشد.

هويج ها را باريك ( چوب كبريتى) خلال كنيد و در تابه اى جداگانه با در بسته قرار دهيد تا كمى نرم شود سپس كره را اضافه كرده و تفت دهيد ( سرخ نكنيد) كمى شكر ، زعفران و آبليمو به هويجها اضافه كنيد و پس از اينكه مرغ را در ظرف سرو كشيديد كنار مرغ قرار دهيد .
نوش جان🌺

این دستور آشپزی هم میتونه براتون جالب باشه >>>  كلم پلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.